zpět

Zahrajte si Hospodský kvíz Járy Cimrmana

3 minuty čtení
Tomáš Tomáš

Konečně nadešla toužebně očekávaná chvíle pro všechny cimrmanology! V pondělí 6. listopadu se koná Hospodský kvíz Járy Cimrmana ve více než 100 hospodách, restauracích a kavárnách po celé České republice.

Soutěžící čeká 56 otázek o životě a díle českého génia, na které budou odpovídat v týmech složených ze tří až osmi členů jen za pomocí tužky a papíru. Účastníci budou muset prokázat znalost jednotlivých her a postav, určitě zazní ikonické hlášky Járy Cimrmana a součástí také bude obrázkové i poslechové téma.

Hospodský kvíz Járy Cimrmana vzniká ve spolupráci s Žižkovským divadlem Járy Cimrmana a laskavým svolením pana Zdeňka Svěráka, který přímo v hledišti tamějšího divadla natočil pozvánku pro všechny potencionální zájemce.

Není to poprvé, kdy jsme s Járou Cimrmanem pili s rozumem. V roce 2019 se konal první Hospodský kvíz Járy Cimrmana, jehož se účastnilo bezmála 800 týmů a ti nejlepší v každém podniku si odnesli třídní knihu podepsanou celým ansáblem Žižkovského divadla.

Okuste atmosféru z minulého kvízu na Járu Cimrmana.

I tentokrát na vítěze Hospodského kvízu Járy Cimrmana v každém podniku čeká unikátní cena až sběratelské hodnoty, kterou jinde neseženete. Od divadla jsme získali kopii aktu Markéty Žílové, kolem kterého se točí vůbec první hra Divadla Járy Cimrmana Akt. Každá kopie aktu bude podepsaná členem divadelního souboru.

Momentka ze hry Akt, první hry, která byla uvedena Divadlem Járy Cimrmana. Právě akt Markéty Žílové bude hlavní cenou Hospodského kvízu Járy Cimrmana.

Celý kvíz bude mít i charitativní podtext. Za každého soutěžícího pošle Hospodský kvíz 10 Kč na konto Centra Paraple, u jehož vzniku stál Zdeněk Svěrák se svou touhou pomoci paraplegikům udělat svět přístupnější a život snadnější.

Seznam měst, kde se kvíz koná, najdete níže. Přihlásíte se v příslušné facebookové skupině či události pod přihlašovacím příspěvkem. Stačí si vymyslet originální název týmu a připsat přibližný počet členů. Vstupné na kvíz činí 150 Kč na osobu.