zpět

Jediný obhájce, rekordmani a nové tváře

8 minut čtení
Tomáš Tomáš

Vyplněním odpovědi na 56. otázku v českobudějovickém Hostelu v neděli 10. prosince skončila podzimní sezóna Hospodského kvízu v roce 2023. Po tři měsíce tisíce týmů ve více než 200 podnicích po celé republice poměřovalo své znalosti, důvtip a bystrost týden co týden na Hospodských kvízech. A my nyní známe ty nejlepší!

Mezihospodská liga je srovnání výsledků jednotlivých týmů napříč městy i kraji. Pro tuto sezónu jsme rozdělili republiku do pěti oblastí, v nichž jsme se rozhodli odměnit vždy 15 nejlepších a 10 náhodně vylosovaných týmů cenami od Krušovice Bohém, Albi, Captain Morgan, SkvěléČesko.cz, Hřebečské medoviny a Deníku N. Tato sezóna nabídla nečekané vítěze, zvraty na poslední chvíli, příjemná překvapení i návraty na výsluní. Začneme v kraji, kde se vyskytl celorepublikově nejlepší tým.

Překvapivý absolutní vítěz v Praze a středních Čechách

To, že se absolutní vítěz rekrutuje z této ligy není překvapením. Již v minulosti to dokázali např. iMumlynáti nebo SSS, ale že bude vítězem tým, který v minulosti nebyl ani mezi TOP3 své ligy, to už překvapením je. Slavic Alliance je jméno, které si nyní musíme zapamatovat. Tým, který v sezóně vyhrál všechny kvízy až na jediný! Už na začátku října se udál souboj, ve kterém Slavic Alliance byli poraženi. Hádejte kým? iMumlynáty, obhájcem titulu z mezihospodském ligy. Což se teď jeví jako velice pikantní souboj! Přesto se iMumlynáti museli v celkovém součtu na konci podzimu sklonit před znalostmi Slavic Alliance a spokojit se s druhým místem v mezihospodské lize.

Na třetím místě skončil tým Dobby, držitelé podzimního titulu z roku 2022. Celkově se pro letošní rok sešla v Praze obrovská kvalita. Předzvěstí bylo již prázdninové Mistrovství ČR v Hospodském kvízu, kde v první sedmičce skončilo pět týmů z Prahy a těch pět samých týmů se vměstnalo v této mezihospodské lize do první šestky.

Kompletní přehled oceněných týmů najdete na našem FB.
To, jak jste dopadli vy mezi 1211 týmy v této lize si můžete prohlédnout v kompletní tabulce Mezihospodské ligy Praha a střední Čechy.
Nejlepší mančafty této ligy se potkají 8. ledna v Pražském finále.

Upevnění pozic v Mezihospodské lize Severních a východních Čech

Tato liga byla dlouhodobě soubojem na dálku mezi týmy z Pardubic a Liberce, které se pravidelně střídaly na vrcholu. Až do letošního roku. Ambiciózním Lenochům se podařila jako jedinému týmu v republice obhajoba jarního titulu a můžeme tak směle tvrdit, že rok 2023 patří právě tomuto týmu. Za nimi bychom klasicky čekali liberecký tým, ale tentokrát tomu tak není. Druhou příčku v této lize si v poslední chvíli pro sebe uzmuli Poradci SC ze Záložny, stejného podniku, kde hrají i Lenoši. To musí být radost s nimi sdílet jednu hospodu! Na bronzové příčce najdeme nejlepšího nováčka letošní mezihospodské ligy. Lounští povaleči hrají kvíz od 18. dubna letošního roku a daří se jim natolik, že ve své první kompletní sezóně porazili dalších 860 týmů a berou bronzovou medaili.

Celkově jde o nejrozmanitější ligu, jelikož v první patnáctce tu má zastoupení rovnou 10 měst. Kromě již zmíněných Pardubic a Loun ceny poputují do Liberce, Hradce Králové, Teplic, České Lípy, Chomutova, Mostu, Litvínova a Lanškrouna.

Kompletní přehled oceněných včetně vylosovaných týmů za poctivou účast najdete na našem FB.
To, jak jste dopadli vy mezi 864 týmy v této lize si můžete prohlédnout v kompletní tabulce Mezihospodské ligy Severní a východní Čechy.
Nejlepší týmy této ligy se potkají 8. ledna v Hradubickém, Podještědském a Severočeském finále.

Rekordmani se na střední Moravě vrátili na trůn

Dlouhodobě nejúspěšnější tým se vrátil na trůn! 11° vyhráli již svou šestou mezihospodskou ligu a drží v tomto ohledu prim od vzniku mezihospodských lig. Navíc, od podzimu 2018 nebyli hůř než druzí! Tahle soutěž je jejich a jsou absolutními vládci všech medailových statistik. Zajímavostí ovšem je, že ve svém podniku vyhráli na podzim “pouze” pětkrát ze 13 možných kvízů. Tím podnikem je olomoucká Kozlovna, kde hraje hned pět týmů z první patnáctky této mezihospodské ligy. Na druhém místě skončili mistři ČR v Hospodském kvízu z roku 2022 Ti Druzí, jak symbolické. Lumírovy Kozičky, souputníci 11°, kteří vyhráli jarní mezihospodskou ligu, se museli před svými kolegy jak v hospodě, tak v kraji, sklonit.

Vůbec poprvé se v rámci této ligy konají dvě finále - Olomoucké a Ostravské. Zajímavostí je, že do toho ostravského se nekvalifikoval žádný tým z Ostravy. Velká města bývají tradičně baštami kvalitních mančaftů, tak uvidíme, zda se Ostrava pochlapí v příštím roce.

Kompletní přehled oceněných včetně vylosovaných týmů za poctivou účast najdete na našem FB.
To, jak jste dopadli vy mezi 931 týmy v této lize si můžete prohlédnout v kompletní tabulce Mezihospodské ligy Střední, severní Moravy a Slezska.
Nejlepší týmy této ligy se potkají 8. ledna v Olomouckém a Ostravském finále.

Skončila jedna dynastie, jižní Moravě a Vysočině vládne po dlouhé době Brno

Po předchozí 2 roky vládla Mezihospodské lize Jižní Moravy a Vysočiny blanenská skupina All in a to poměrně neochvějně. Podobnou sérii čtyř vítězství v mezihospodské lize v řadě zvládli jen 11° a All in je tento podzim mohli překonat svým pátým vítězstvím. Nestalo se tak ovšem a skončili druzí. Překonal je tým Vadan Tonki z Brna, který svůj progres z brambory na podzim 2022, přes jarní bronz 2023 završil vítězstvím v mezihospodské lize a po čtyřech letech tak vrací zlato do Brna. Pikantností je, že mohli mít jako jediný vítěz samá první místa ve svém podniku, brněnské Lucerně. V posledním kvízu této sezóny ovšem prohráli o půl bodu, a tak u jejich zápisu svítí jedno stříbro stejně jako v případě Slavic Alliance. Třetí flek patří brněnské formaci 666, pro niž je to vůbec první medaile z mezihospodské ligy. Ale pozor, nejsou to žádná ořezávátka. V dosavadních devíti ročnících skončili nejhůře 12. a poslední roky se pohybovali těsně pod bednou.

Triumfem Vadan Tonki se vyrovnala i bilance zlatých medailí mezi městy jižní Moravy. Čtyři pro Brno zásluhou Vadan Tonki, Tomčičinek a Hier für Bier a čtyři zlaté pro Blansko, město, kde Hospodský kvíz začal, zásluhou All in. Celkově se v této lize až nezvykle daří týmům z menších než krajských měst, jelikož po jednom triumfu mají i Znojmo a Břeclav, což je v ostatních ligách nezvyk. Čest vyjímkám a zdravíme do Kroměříže a Týna nad Vltavou!

Kompletní přehled oceněných včetně vylosovaných týmů za poctivou účast najdete na našem FB.
To, jak jste dopadli vy mezi 606 týmy v této lize si můžete prohlédnout v kompletní tabulce Mezihospodské ligy Jižní Moravy a Vysočiny.
Nejlepší týmy této ligy se potkají 8. ledna v Jihomoravském finále.

Úchvatný finiš a minimální rozdíly mezi západem a jihem Čech

To nejlepší nakonec! První tři týmy v mezihospodské lize Jižních a západních Čech dělil v konečném účtování pouhý bod! Neuvěřitelné drama vygradovalo v poslední kvízu. Řepíci a Maják pivu pic zahráli podprůměrně a toho využili Buřtíci a buchtičky, kterým naopak kvíz sedl a díky jednomu jedinému půl bodu se dostali k titulu. Neuvěřitelné, jaké maličkosti rozhodují! Jde o první titul pro Plzeň, doposud byla tato liga pod nadvládou jihočeských týmů.

Završil se tak příběh z před dvou let, kdy jsme Buřtíky a buchtičky vyhlásili již vítězi, ale poté, co byla zjištěna technická chyba při počítání jim byl titul zase odebrán a díky tomu se radovali Řepíci. Teď se už dočkali. Maják pivu pic byli obhájci a skončili třetí, Řepíci rozšiřují svou kolekci medailí, do které patří i dvě zlata a jedno stříbro. Jsou to zkušené týmy, ale věříme, že ten chybějící bod žere i je.

Vyrovnanost pokračuje i v dalším pořadí této ligy. Celky mezi pátým a devátým místem dělí pouhý jeden bod a rozdíl mezi prvním a patnáctým místem je nevelkých 21 bodů. U ostatních lig je to i dvakrát více. Tady opravdu každý bod rozhoduje. Buřtíci a buchtičky jsou už 9. týmem za 10 ročníků mezihospodské ligy, který zde dokázal vyhrát. Jediným mančaftem, kdo dokázal obhájit, jsou Řepíci.

Kompletní přehled oceněných včetně vylosovaných týmů za poctivou účast najdete na našem FB.
To, jak jste dopadli vy mezi 530 týmy v této lize si můžete prohlédnout v kompletní tabulce Mezihospodské ligy Jižní a západní Čechy.
Nejlepší týmy této ligy se potkají 8. ledna v Jihočeském a Plzeňském finále.

 

Takový byl jubilejní 10. ročník mezihospodské ligy. Budeme se těšit zase na jaře u největší vědomostní soutěže v České republice - Mezihospodské ligy Hospodského kvízu.