zpět

Hledáte zábavu na firemní večírek? Pak jste tady správně

4 minuty čtení
Daniel Daniel

Ať už to máte v popisu práce nebo na vás tato nevděčná úloha náhodou popáté po sobě zbyla, nejspíše přemýšlíte, jakou novou zábavu svým (ne)vděčným kolegům na večírek či teambuilding přinést.

Zajisté jste zkusili bowling, laser game, mobilní casino anebo nezřízené pití tvrdého alkoholušéfe, zítra si beru sick day. A určitě vám kolegové potom říkají, že to nebylo špatný, ale příště by volili něco klidnějšího nebo si naopak stěžují, že se jen pije a proč nemáme nějakou aktivitu na tom večírku? Jestli jsem se trefil, tak s vámi soucítím a zároveň pro vás mám vysvobození – firemní kvíz. Neotřelý, svěží a technicky nenáročný program, který rozproudí většinu firemních akcí.

Jak se firemní kvíz hraje krok po kroku

Snadno. Vychází totiž z několikaleté zkušenosti Hospodského kvízu, jenž každý týden hrají tisíce lidí. O vše podstatné se stará náš moderátor, který soutěžící provede večerem. Rozdělí jednotlivé účastníky do týmů, rozdá potřebné pomůcky a pak klade jednu otázku za druhou. Je nápomocný při nejasnostech, opravuje odpovědi, seznamuje týmy s výsledky a hlavně udržuje dobrou zábavu.

Kvíz má 3 kola a je složený spíše z odlehčených témat. Jeho trvání se pohybuje mezi 70–90 minutami. Samozřejmě umíme udělat kvíz dle požadavků zákazníka, ale pro první zahrání doporučuji věřit nám a použít to, co se nám nejvíce osvědčilo.

Co ke kvízu potřebuji?

Souhlas vedení. Máte? Tak pokračujeme. Hospodský kvíz je v jakékoli své odnoži audiovizuální program, kdy zadání promítáme dataprojektorem nebo na televizi. Touto technikou disponuje drtivá většina hospod, takže její nepřítomnost řešíme opravdu vzácně – v takových případech doporučíme jiný podnik nebo si firma zajistí techniku sama. Ozvučení moderátora je pak buď v režii hospody, naší, nebo se taktéž domluvíme s firmou. Při menší účasti ani není potřeba. Tvrdá práce a odpírání našim moderátorům místo zlata v hrdle vytvořila megafony.

Je kvíz opravdu ideální zábava na firemní večírek?

Ano, ale ne úplně pro všechny. Že to nedává smysl? Vysvětlím. Odmoderoval jsem spoustu firemních kvízů a všechny mohu hodnotit bezezbytku kladně. Většina soutěžících měla na tváři úsměv, hlasitě debatovala v týmu a bujaře se radovala při větším bodovém zisku než konkurenční tým z ekonomického oddělení. Na každém se ovšem našlo pár jedinců, co protahovalo obličej, nespolupracovalo s ostatními a před koncem třeba i odešlo k baru. No a co.

Ruku na srdce, firemní večírky a teambuildingy jsou dost specifické akce, většinou nepovinně povinné, plné jedinečných osobností s různými zájmy a preferencemi, kdy je až božský úkol najít pro všechny ideální firemní aktivitu a zábavu. Orientujte se na většinu a věřte, že kvíz bude ten pravý zábavný program pro vaši firmu, na který se bude ještě dlouho vzpomínat.

Máte kvíz a mohl/a bych ho vidět?

Mohl/a. Touto parafrází z Kulového blesku budu pomalu končit. Firemní kvíz jsme schopni udělat víceméně kdekoliv a kdykoliv – na vánočním večírku, na firemní poradě, teambuildingu či jiné společné aktivitě u vás ve firmě. Je to trend posledních let, lidi to baví napříč pohlavím, věkem, vzděláním, zájmy…bude to fungovat i ve vašem kolektivu. Uvidíte.

P.S. Máme i mobilní aplikaci, takže pokud by vám byl moderovaný kvíz málo, můžeme v místě konání na základě GPS lokace připravit i pár otázek do mobilu. A to se vyplatí, co říkáte?