zpět

Rekordní ročník mezihospodské ligy právě skončil! Které týmy jsou nejlepší v republice?

9 minut čtení
Tomáš Tomáš

V neděli 9. 6. byly odevzdány poslední archy, zaškrtnuty poslední správné odpovědi a předány poslední ceny v jarní sezóně mezihospodské ligy roku 2024. Celkem 21 týdnů od ledna do června se týden co týden poměřovaly týmy ve zhruba 300 podnicích po celé republice. A nyní známe jména 5 nejlepších mančaftů této největší vědomostní soutěže u nás.

Mezihospodská liga nabízí srovnání výsledků týmů napříč podniky a městy. Je možné tak srovnat svůj výkon s více než šesti a půl tisíci týmy, které na jaře zavítaly na Hospodský kvíz. V každé z pěti lig jsme odměnili nejlepších 15 týmů cenami od partnerů Krušovice Bohém, Albi, Captain Morgan, SkvěléČesko, Deník N a Ubytování U Foltýnů.

Nejlepší týmy jsou opět z Prahy! A byl to ultimátní boj až do posledního dne!

Nejlepší mančafty Hospodského kvízu jarní sezóny jsou z Prahy. iMumlynáti a Slavic Alliance se o prvenství přetahovali celé měsíce a nakonec vše vygradovalo v posledním týdnu. Slavic Alliance na první místo útočili z druhé pozice a jejich 52 bodů v posledním kvízu s iKnow tématem byl sebevědomý krok na cestě k titulu. iMumlynáti v tu chvíli museli nahrát 48,5 bodů, což v ten týden zvládly jen čtyři týmy. Svou finální hru učinili až v neděli a byli pod tlakem. Vyrovnali se s ním ovšem bravurně a s 54 body nenechali nikoho na pochybách, kdo je na jaře nejlepší! Krásný souboj, klobouk dolů před znalostmi obou týmů!

Na třetím místě skončil aktuální mistr ČR v Hospodském kvízu z roku 2023 SSS. Pokud tuto trojici bude chtít v budoucnu někdo sesadit, bude to mít ultimátně těžké.

Kompletní přehled oceněných týmů najdete na našem FB.
To, jak jste dopadli vy mezi 1981 týmy v této lize si můžete prohlédnout v kompletní tabulce Mezihospodské ligy Praha a střední Čechy.

Zlatý hattrick míří do Pardubic zásluhou Ambiciózních Lenochů!

Jediným týmem, kterému se podařilo obhájit titul z podzimní sezóny jsou pardubičtí Ambiciózní lenoši. Dokonce je to pro ně třetí zlato v řadě a aktuálně je to tým s dlouhodobě nejlepší formou v republice. V jejich jarní jízdě neměli konkurenci, zvítězili o více než 30 bodů. Dalším cílem bude pravděpodobně domácí MČR v Hospodském kvízu, kde budou jejich ambice taktéž nejvyšší. Na druhém místě máme vůbec první medaili pro Teplice zásluhou Hlavonožců, kteří to s postupným progresem v průběhu let dotáhli až ke stříbru. A po jedné suché sezóně se k medailovým příčkám opět vrátila liberecká parta To je puč.

Celkově jde opět o nejpestřejší ligu co se týče zastoupení měst mezi top mančafty. Nejlepších 15 týmů je z 10 různých měst! A taková Jelita národa z Police nad Metují budiž důkazem, že i z menší tečky na mapě lze udělat díru do kvízového světa.

Kompletní přehled oceněných týmů najdete na našem FB.
To, jak jste dopadli vy mezi 1530 týmy v této lize, si můžete prohlédnout v kompletní tabulce Mezihospodské ligy Severních a východních Čech.

Olomoucké střídání stráží pokračuje! Triumf slaví Lumírovy kozičky.

Nechceme říkat, že tato liga je jen o dvou týmech, ale fakta hovoří jasně. Od covidu se na čele střídají Lumírovy kozičky a 11° a letos tento vyrovnaný mač proměnili Lumírovy kozičky. Pikantnější je, že se oba týmy potkávají v jedné hospodě a tak svoje síly poměřují týden co týden na přímo. Můžeme se těšit, co přinese podzimní část, jelikož 11° obhajují svou jedinečnou bilanci - prozatím vyhráli všechny podzimní sezóny mezihospodské ligy, klopýtají jen na jaře. Díky tomuto faktu jsou stále nejúspěšnějším týmem mezihospodských lig. Lumírovy kozičky a snad i někdo další jim to příště určitě nenechají zadarmo.

A ten někdo další nemusí být nutně z Olomouce! Příjemným překvapením je Papiřok z Frýdku-Místku, který veze první medaili z mezihospodské ligy do svého města. Etablované mezi nejlepšími jsou i mančafty z Kroměříže a Šternberka a nyní už musíme dodat, že i z Valašského Meziříčí, protože Pivozofové svůj velice kvalitní výsledek zopakovali. Důkazem, že jde uspět i bez zkušeností, je pak podnik v Rýmařově, ve kterém se začalo s kvízy se začátkem mezihospodské ligy a i přesto to místní Jalapeňos dotáhli do první desítky!

Kompletní přehled oceněných týmů najdete na našem FB.
To, jak jste dopadli vy mezi 1691 týmy v této lize si můžete prohlédnout v kompletní tabulce Mezihospodské ligy střední, severní Moravy a Slezska.

Návrat Řepíků na trůn a dominance Budějovic!

Po dvou letech zase slaví historicky nejúspěšnější tým Mezihospodské ligy jižních a západních Čech. Řepíci z budějovického Highwaye připisují třetí triumf, který jim přisuzuje nesmrtelnost v rámci Hospodského kvízu. Zajímavostí je, že ve své domovské hospodě nijak nevyčnívají, z 21 kvízů zvítězili “jen” sedmkrát. Takovou konkurenci mají přímo pod nosem! Kvalitu tohoto podniku dokreslují i další týmy - v TOP 15 jich najdeme rovnou šest.

Dalším z řady úspěšných nováčků jsou pak Javalapity z Hluboké nad Vltavou. Před rokem s kvízy začali, na podzim to bylo 50. místo a nyní stříbro, wow! Tohle jméno si budeme pamatovat. Plzeňský prapor s bronzovou zástavou pak nese taktéž neokoukané jméno - Auťáci.

Kompletní přehled oceněných týmů najdete na našem FB. To, jak jste dopadli vy mezi 840 týmy v této lize si můžete prohlédnout v kompletní tabulce Mezihospodské ligy jižních a západních Čech.

Pátý triumf pro All In, Blansko je nejlepší!

Blansko je úkaz! Většina dosavadních vítězů mezihospodských lig se rekrutuje z krajských měst, jen výjimečně zazáří někdo z menšího města. A pak je tu Blansko, rodiště Hospodského kvízu a týmu All in. Tato parta si letos připsala již pátý triumf v mezihospodské lize, čímž šlape na paty olomouckým rekordmanům 11°, a nadále tak šikanuje brněnské týmy v čele s obhájci Vadan Tonki. Těm se letos vedlo taktéž skvěle, ale stačilo to jen na stříbrnou pozici.

Krásný příběh napsali Ave Caesar z Hodonína. Začali s kvízy až na podzim a na jaře předvedli svoji touhu i v tom ohledu, že pokud se náhodou u nich v Hodoníně kvíz nekonal, tak si zajeli zahrát jinam, aby měli splněno. Vydřené třetí místo, klobouk dolů!

Kompletní přehled oceněných týmů najdete na našem FB.
To, jak jste dopadli vy mezi 840 týmy v této lize si můžete prohlédnout v kompletní tabulce Mezihospodské ligy jižní Moravy a Vysočiny.

Finálové klání přineslo double i nečekané úspěchy

V pondělí 17. června se uskutečnilo setkání nejlepších týmů jednotlivých krajů na jednom krajském finále. Tato finále byla významná tím, že jsme do oběhu vypustili nové krásné putovní poháry, které budou kolovat mezi vítězi po staletí. :) Generálním partnerem finále bylo SkvěléČesko.cz, které věnovalo každému vítězi aktivitu kdekoliv po republice v hodnotě 3 000 Kč.

A začneme u těch nejlepších. Doublu, tedy vítězství v mezihospodské lize i krajském finále, se podařilo dosáhnout dvěma týmům. V Pražském finále to byli iMumlynáti, kteří ho ovládli nejlepším výsledkem v republice (stejně jako mezihospodskou ligu). Hradubické finále pak opanovali pardubičtí Ambiciózní lenoši, když porazili své (už odvěké) rivaly z Hradce Kravíky. Vzhledem k jejich aktuálním výsledkům můžeme směle tvrdit, že tyto dva týmy jsou největším favoritem na zisk titulu Mistra České republiky na nadcházejícím MČR v Hospodském kvízu.

A když už jsme u týmů, které na sebe upozorňují svými výkony a jedou na MČR, tak Ti Druzí zvítězili v Olomouckém finále, udělali třetí nejlepší finálový výsledek v republice a již jednou MČR vyhráli. Dejme si na ně v červenci pozor! Papírové předpoklady favorita na zisk triumfu potvrdil i frýdecko-místecký Papiřok, jež slaví malý double (nejlépe umístěný tým v Moravskoslezském kraji a vítěz Ostravského finále). Hodně zajímavý tým! Což platí i o Hlavonožcích z Teplic, kteří mají stejný malý primát (nejlepší v Ústeckém kraji + vítěz Severočeského finále). Roste tu zajímavá konkurence pro olomoucké a pardubické hegemony!

A jdeme na obhajoby! Jediným týmem, který zvládl obhajobu titulu nejlepšího ve svém kraji jsou Tojefuk z Liberec. Podještědské finále ovládli po druhé za sebou a drží tak aktuálně nejdelší šňůru vítězství ve finále. Příště zlatý finálový hattrick?

Kdo naopak mohl, ale neslavil double a obhajobu, jsou All in. Jihomoravské finále vyhráli třikrát v řadě, ovšem čtvrtý triumf jim pokazili Draken Masters, kteří jsou ve finálových kláních tradičně výborní a tentokrát byli nejlepší z nejlepších! Pohár zůstal v Brně!

Podíváme se na překvapení! Tím nejpříjemnějším, které boří zažité stereotypy, jsou Hany Bany. Striktně dámský tým, který nepatřil mezi favority, šokoval osazenstvo Jihočeského finále a čtvrtým nejlepším výsledkem v republice si suverénně vzal putovní pohár na poličku kamsi do Českých Budějovic. Dámy, jsme na vás pyšní! Když zůstaneme ve stejné mezihospodské lize, tak i v Plzeňském finále to byl nečekaný triumf. Kořenoví vězni z výsledkově nejslabší hospody v Plzni roztrhali všechna tato čísla a došli si v dramatické koncovce pro pohár. Uspět ve finále může zkrátka každý!

Vůbec poprvé se finále konala i ve Středočeském a Zlínském kraji. Ve středních Čechách klišé o tom, že uspět může každý, naplnili Vítězové (ano, opravdu se tak jmenují!). Tento Berounský tým se na finále kvalifikoval až jako 14. tým, což znamená předposlední možné místo. A hle, mají doma pohár! Zlínský Pozdní sběr zase naopak naplno využil domácí půdy a kromě triumfu v jejich dlouhodobce slavil i zisk nejlepšího týmu ve Zlínském finále u svého stolu.

Kompletní srovnání finálových výsledků najdete zde.

Pokud si chcete finálový kvíz zahrát, najdete ho na www.kviznadoma.cz.