zpět

Největší kvízová akce roku skončila pořádným dramatem! Titul slaví All In z Blanska!

10 minut čtení
Tomáš Tomáš

Již 7. ročník Albi MČR v Hospodském kvízu zná svého vítěze! Po třech letech slaví titul nejlepšího kvízového mužstva v republice opět blanenský tým All In. Na druhém místě skončili stejně jako loni pražští iMumlynáti, bronzovou medaili si odvezli mistři z roku 2023 SSS.

Na celém mistrovství, které se konalo v pardubické enteria areně, soutěžilo po tři dny bezmála 1100 lidí ve 149 týmech. Všichni čelili více než 200 otázkám ve čtyřech Hospodských kvízech.

Favorité nezaváhali, All In slaví druhý triumf

Vítězem se stal jeden z favoritů tým All In z Blanska, z města, kde se konal před 11 lety vůbec první Hospodský kvíz. All In na jaře zvítězili v Mezihospodské lize jižní Moravy a Vysočiny a svou kvalitu potvrzovali již od začátku mistrovství. Během čtyř kvízů posbírali kompletní sadu medailí, jediné zaváhání přišlo během 2. kvízu, kde skončili na 14. místě. Do posledního kvízu šli z průběžného 4. místa jen s bodovou ztrátou na vedoucí pozici. Narozdíl od soupeřů nezaváhali a jejich vítězství v posledním kvízu rozhodlo i o jejich celkovém triumfu. Zatímco před třemi lety zvítězili s náskokem půl bodu, letos již měli náskok celého bodu. Se svým druhým triumfem na MČR se tak zařadili po bok Plavců Apokalypsy, jež vyhráli mistrovství taktéž dvakrát.

iMumlynáti v čele s lovci ze soutěžního pořadu Na lovu podruhé za sebou skončili druzí. SSS sice titul neobhájili, ale rozšířili svou úctyhodnou sbírku medailí z mistrovství. Během sedmi ročníků byli při pěti účastech pětkrát v nejlepší trojici účastníků s celkovou bilancí 1 zlatá, 1 stříbrná a 3 bronzové.

Z dalšího pořadí se sluší vypíchnout Tichá skupina. Tento pražský tým nepatřil mezi aspiranty na vítězství, ale po triumfu v prvním kvízu se dostal do čela, po celou dobu zatápěl favoritům a nakonec z toho bylo krásné čtvrté místo. Konzistentnost týmů Dobby a Slavic Alliance je obdivuhodná, jelikož zopakovaly loňské umístění v TOP 6. Do TOP 10 se dostaly i dva brněnské týmy Návštěva s kapavkou a Fanklub Dády Patrasové, kam je doprovodil nejlepší domácí tým Ambiciózní lenoši z Pardubic a desítku uzavřeli Lumimuumit z Prahy.

Celkově jsme odměnili nejlepší padesátku týmů celkového pořadí cenami od Albi, Captain Morgan, krušovického Bohéma, města Pardubice, U Foltýnů, Prison Island, Přehrady festu, Maristi, EA hotels, BoomBon, Tepfactoru, Vida science center, Mercuria laser game, Univerzity Palackého, Coca&Coly, Dramoxu, SkvěléČesko.cz, ZOO Jihlava a Deníku N.

Kompletní výsledky naleznete na webu mcrvysledky.cz.

Poprvé jsme poznali nejlepšího jednotlivce Hospodského kvízu

Na letošním mistrovství se premiérově začalo soutěžit již o den dříve, ve čtvrtek 11. července. O nultém dni mistrovství se více jak 200 soutěžících sešlo v kongresovém sálu Paláce Pardubice a vůbec poprvé v historii jsme hodnotili jednotlivce v dovednostních úkolech. Na soutěžící čekalo chytání podtácků, kopání na bránu, vrhání obručí nebo taky odhad výšky a čichová či hmatová poznávačka. Body z těchto disciplín se pak přičetly k polovině bodového zisku jejich týmu ze dvou tříkolových kvízů.

Vůbec prvním individuálním šampionem v historii Hospodského kvízu se po celém večeru stal Marek Malý z pražské 80. minuty, který suverénně nejlépe zvládl jednotlivé disciplíny a solidní bodový zisk jeho týmu mu posunul zlatý pohár do rukou. Nejlepším týmem nesoutěžního čtvrtečního večera se pak stali iMumlynáti.

100 000 Kč pro malou Míšu a návštěva Dominátora

Soutěže jednotlivců pak byly součástí i programu celého mistrovství. V pátek proběhla již tradiční exovací soutěž, ve které zvítězil polykač piv z Intelektuálních nul. Sobota pro změnu patřila kapitánskému souboji, ve kterém se kapitáni snažili získat bonusové body do celkového pořadí pro svůj tým. Celým mistrovstvím se jako žlutočerná nit vinul turnaj ve fotbálku, který skončil finálem přenášeným na kostce před celou halou, v němž se Tichá skupina sklonila před All in lavičkou, hegemony této kratochvíle na MČR. Fofrkvízy pak vygradovaly v posledním dni, kdy se tři šťastlivci vylosovaní v charitativní tombole utkali postupně proti třem lovcům s konečným výsledkem 2:1 pro lovce.

Jako každý rok i letos byl výtěžek z charitativní tomboly určen na dobré účely. Tentokrát jsme se celou vybranou částku rozhodli věnovat Míše Zahradníkové, která od narození trpí neznámou nemocí připomínající dětskou mozkovou obrnu spojenou s centrální svalovou hypotonií. Míša je veselá a chytrá holčička, bohužel kvůli této nemoci má velmi omezenou hybnost.

Rekordní částka 100 000 Kč vybraná díky našim soutěžícím poputuje na rehabilitační pomůcky pro Míšu, konkrétně na bazénový zvedák. Více o Míše včetně čísla transparentního účtu, na který lze přispět, naleznete na webu www.nadejepromisu.cz.

Jedním z vrcholů mistrovství pak byla přítomnost Dominika Haška na pódiu, kdy přišel soutěžícím uvést správnou odpověď na otázku týkající se jeho kariéry. Samozřejmě se jeho návštěva neobešla bez otestování jeho všeobecného přehledu a na vlastní kůži si vyzkoušel, jaké je to hrát fofrkvíz proti lovcům. Všechny záznamy jejich vědomostních duelů naleznete na našem Instagramu.

Rekordní ročník Albi MČR v Hospodském kvízu s účastí 1096 soutěžících ve 149 týmech skončil jako historicky největší kvízová akce v České republice. Na další kvízovou akci nemusíte ovšem čekat celý rok. 11. ledna v pražském O2 universu proběhne 1. ročník Kvízového maratonu. Půjde o jedinečnou výzvu ve světě kvízové zábavy a přihlásit se můžete již nyní na www.kvizovymaraton.cz.

Děkujeme všem zúčastněným a další rok se vidíme na 8. ročníku Albi MČR v Hospodském kvízu.